Očarujúca Andalúzia

cena od 799€ / osoba | letecky | 8 dní

Ak chcete zažiť skutočnú atmosféru tohto regiónu, vyberte sa s nami na fiestu do Andalúzie. Lokálne fiesty sa riadia cirkevným kalendárom a ich súčasťou je podľa tradície jarmok, procesia, omša, flamenco i korida. Konajú sa takmer nepretržiťe. Sotva sa skončí jedna, o pár kilometrov sa už začne ďalšia a nikdy netrvá iba deň. Neexistuje jediná dedinka, ktorá by nemala svoju vlastnú fiestu.

Jarné obdobie odporúčame na návštevu nielen Andalúzie ale aj Juhu Španielska ako takého. Teploty sú na jar ideálne pre poznávanie a Andalúzia (juh Španielska) hýri sýtymi farbami od zelenej (pláne) cez ružovo-bielu (rozkvitnuté stromy) až po oranžovú (pomaranče) na rozdiel od letných a jesenných mesiacov, kedy je krajina vyprahnutá a suchá.

 • 1. deň - Malaga

  Odlet a prílet do Andalúzie. Skvostná Malaga. Mesto pulzujúce životom, kde nájdete všetko po čom túžite. Nespočetne veľa fantastických tapas barov a reštaurácií. Čo tak niečo sladké na ulici? Ochutnáte s nami skevelé churros con chocolate?

 • 2. deň - Gibraltár

  Relax pri mori alebo výlet na najjužnejší cíp Španielska Gibraltár, ktorý kedysi Španieli stratili spolu s Menorcou v prospech Britov po ukončení vojen o španielske dedičtvo s Francúzsko. Briti si v nasledujúcej etape upevnili svoje postavenie a získali cestu k priamemu obchodu so Západnou Indiou. Svojou drzosťou a vtipom Vás tu prekvapia jediné voľne žijúce opice v Európe.

 • 3. deň - Granada

  Granada s nebeskou kulisou Sierry Nevady ako posledná bašta maurského panstva na Pyrenejskom polostrove. Čo robí z Granady rozprávku z Tisíc a jednej noci? Určite Alhambra (UNESCO) alebo červený palác (z arabského jazyka). Prestavuje stredoveký komplex palácov, veží, mešít a záhrad Generalife s množstvom fontán a vodných hier vás jednoducho dostane na kolená. O pôvod názvu paláca sa doposiaľ vedú dohady. Objavíme to správne priamo v Granade? Určite sa nevyhneme maurskej štvrti Albacín stratenej v čase, natretej vápnom na bielo so svojimi úzkymi uličkami a Miradorom, ako klenotom svetovej architektúry a centrom výsostne španielského tanca – flamenca.

 • 4. deň - Córdoba

  Córdoba a Festival de Patios Cordobeses. Súťaž o najkrajšie vyzdobené nádvorie (patio) Córdoby. Patios prevažnú časť roka ukryté pred zrakmi turistov otvoria svoje brány, odomknú železné mreže a predbiehajú sa v najdokonalejšom súzvuku córdobskych tradícií, kvetinovej výzdoby a vôní. Mezquita (UNESCO), pôvodne mešita, ktorú počas stredoveku prestavali na katedrálu zasvätenú Nepoškvrnenému počatiu Panny Márie. Dodnes slúži ako rímsko-katolícka katedrála a zároveň patrí k najväčším sakrálym stavbám na svete. Jej jedinečná atmosféra Vás dostane špeciálnou atmosférou, svojimi ornamentmi a hrou svetiel.

 • 5. deň - Sevilla

  Mnohí hovoria, že kto chce poznať Španielsko, musí vidieť Sevillu, najmä pre svoju krásu nazývanú aj Perlou Andalúzie. Mesto preslávené pomarančmi a ženami. Sevilla (UNESCO) je povestná sklonom k divadelnosti, plná extrovertov vyžívajúcich sa v býčích zápasoch, fiestach, procesiách či flamencu. Je to mesto ohňa a vášne. Mesto, kde sa zrodila Carmen, Dona Juan a Figaro. Gotická katedrála Santa María, ktorá nám výstupom na maurskú zvonicu La Giralda dá asi zabrať. Až keď budeme úplne hore, dostane náš výstup význam v podobe striech a nádvoria Kráľovského paláca – Reáles Alcázares. Barrio de Santa Cruz nám dokáže, aké ľahké je zablúdiť a zabudnúť na čas v spleti úzkych uličiek s vykachličkovanými dvormi a tepanými železnými balkónmi. Navštívime školy flamenco, obchody ponúkajúce castanetas, vejáre či tradičné bodkované andalúzske šaty. A na záver dňa si preveríme naše veslárske zručnosti priamo na námestí Plaza de Espaňa. V prípade, že do Andalúzie pocestujeme počas Fiesta určite navštívime najväčšiu a jednu z najľudovejších andalúzskych slávností – Feria de Abril de Sevilla. Vyzdobené kone ťahajúce alegorické vozy, v ktorých sa vejármi ovievajú krásne seřority v pestrých šatách. Páni v bielych košeliach, čiernych nohaviciach s klobúkom sa podozrivo podobajú na Zorra. Jedia sa španielske tappas, popíja sa jemné víno, zábava trvá až do neskorej noci a z mesta sa stáva obrovská tančiareň flamenca. Viva Andalusia!

 • 6. deň - Jerez de la Frontera a Feria del Caballo.

  Mestá Jerez de la Frontera a Feria del Caballo. Domov a srdce presláveného aperitívu sherry, centrum chovu koní čistej andalúzskej rasy a tanca flamenco. Navštívime kráľovskú andalúzsku školu jazdectva a krasojazdy. Vedeli ste, že najstaršie mesto Európy je Cádiz? Starobylé mesto na brehoch Atlantiku pred rokom 1000 pred n. l. (80 rokov po Trójskej vojne) založili Feničania. Malé kocky domov všade prevyšuje žltá kupola katedrály. K jej pokladu patrí celosvetovo najväčšia a najdrahšia monštrancia pre procesie. Prejdeme sa starými uličkami a odhalíme ich osobitý pôvab. V trhových stánkoch nájdete korenia z celého sveta, byliny na rôzne neduhy a iné drobnosti, ktoré potešia nielen turistu. Na večeru si dáme si Paellu, Pescaíto, Tappas alebo kalamáre?

 • 7. deň - Ronda

  Po starobylom Cádize si dáme pokludnú jazdu vnútrozemím Andalúzie a krajom bielych dediniek „pueblos blancos“. Navšívime mesto nad priepasťou – Ronda. Ohromujúca poloha v skalách nad hlbokým kaňonom, slnkom vybielené domy prilepené k zrázu ako lastovičie hniezda, priepasť pod nimi, cez ktorú vedie 98m vysoký most Puente Nuevo a nekonečné výhľady na náhornú plošinu. Dychvyrážajúce výhľady. Setenil de las Bodegas a pueblos blancos na skale. Obydlia vyhĺbené do skál. Predmety nájdené v lokálnych jaskyniach potvrdzujú, že boli obývané už pred 5000 rokmi. Podobné ste ešte nevideli.

 • 8. deň - odlet

  Odlet domov.

Cena zahŕňa

 • Leteckú dopravu BA / Malaga / BA
 • Autokarovú dopravu podľa programu
 • 7x ubytovanie v 3*/4* hoteloch
 • 7x bufetové raňajky
 • 1x večeru „tapas“
 • Sprievodcu CK
 • Poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa

 • Vstupy podľa programu
 • Kompletné cestovné poistenie

Ostatné doplatky

 • Letiskové a servisné poplatky 195 €
 • Jednolôžková izba 175 €
 • 4x večera 59 €
 • Predstavenie Flamenca s večerou 49 €

Váš školský zájazd bude v dobrých rukách!

Rezervujte ešte dnes

* povinné

Prosím, vyplňte všetky povinné polia.

Musíte súhlasiť to spracovaním osobých údajov.